lodowka side by side

Lodówka side by side

Lodówka typu side-by-side to pojemna lodówka dwudrzwiowa, otwierana skrzydłowo. Urządzenie może występować w wersji, w której jedną stronę zajmuje chłodziarka, a drugą pojemny zamrażalnik, bądź też w układzie z lodówką otwieraną skrzydłowo i zamrażalnikiem usytuowanym w dolnej części (lodówki typu French Door).

Dla kogo lodówka side by side?

Side-by-side to przede wszystkim idealna lodówka dla dużych rodzin – tylko one będą w stanie wykorzystać w pełni tak imponującą powierzchnię (minimum metr szerokości i metr głębokości, około 2 metrów wysokości, ok. 500 litrów pojemności). Biorąc pod uwagę wysoką cenę tych urządzeń (lodówki side by side z zaawansowanymi funkcjami mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych) istotne jest pełne i przemyślane wykorzystanie ich możliwości. Lodówka taka nie sprawdzi się w przypadku małych gospodarstw domowych, w których zakupy robi się na bieżąco, przechowuje niewielką ilość żywności, a domownicy jedzą głównie poza domem.

Ważnym kryterium jest także wielkość kuchni – side by side wymaga przestronnego, wysokiego wnętrza, by nie zdominować i nie przytłoczyć wizualnie przestrzeni; w małych kuchniach urządzenie side by side po prostu się nie zmieści.

Wybierając miejsce na lodówkę trzeba pamiętać, że pomiędzy lodówką a urządzeniami generującymi ciepło (kuchenką, piekarnikiem, zmywarką, kaloryferem) należy zachować bezpieczną odległość.

Zalety lodówki side by side

Duże, ergonomicznie zaprojektowane wnętrze lodówki, wyposażone w zróżnicowane komory, pozwala na przechowywanie wielu produktów i łatwy do nich dostęp. Jedną z nieocenionych zalet tego typu urządzeń jest też możliwość niezależnego sterowania temperaturą a nawet wilgotnością powietrza w obu częściach lodówki, co pozwala na przechowywanie rozmaitych rodzajów żywności w optymalnie dobranej dla nich warunkach.

Lodówki side by side to z reguły bardzo zaawansowany sprzęt z wieloma przydatnymi funkcjami i udogodnieniami, takimi jak funkcja No Frost, zaawansowany dzielony system wentylacji, panel sterujący z wyświetlaczem LCD na drzwiach czy kostkarka do lodu. Wszystko to, w połączeniu z wysoką klasa energetyczną urządzenia, sprawia, że lodówka typu side by side jest sprzętem dla najbardziej wymagających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*